Wiadomości

Wizyta policjantów w przedszkolu Sezamkowym

Data publikacji 16.11.2023

Policyjni profilaktycy z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy, wspólnie z przewodnikami psów służbowych, odwiedzili dzieci w Przedszkolu Niepublicznym Sezamkowe, znajdującym się przy ul. Modrakowej 83 w Bydgoszczy.

Celem wtorkowego spotkania (14.11.2023) była nauka oraz przypomnienie zasad bezpiecznego zachowania w ruchu drogowym. Podczas zajęć i w trakcie zabawy przy wykorzystaniu miasteczka ruchu drogowego, dzieci nauczyły się jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię oraz przypomniały sobie podstawowe zasady ruchu drogowego.

Maluchy miały również okazję poznać funkcjonariusza Ogniwa Przewodników Psów Służbowych wraz z czworonożnym przyjacielem – Czarkiem. Policjant, podczas spotkania, wyjaśnił dzieciom jak zachowywać się w kontakcie z obcym psem i opowiedział o swojej codziennej służbie.

Spotkanie uatrakcyjniła również policyjna maskotka Polfinek, która bardzo serdecznie przywitała wszystkie dzieci. Na zakończenie zajęć każdy z przedszkolaków otrzymał drobny upominek, aby miłym akcentem zakończyć spotkanie.  

  • Dzieci podczas spotkania z policjantami
  • Dzieci podczas spotkania z policjantami
  • Dzieci podczas spotkania z policjantami
  • Dzieci podczas spotkania z policjantami
Powrót na górę strony