Wiadomości

Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych

Data publikacji 20.11.2023

Z okazji Światowego Dnia Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych, który obchodzony był 19 listopada 2023r., w XII Liceum Ogólnokształcącym, z klasami mundurowymi o profilu policyjnym, zostały przeprowadzone zajęcia dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W miniony piątek (16.11.2023) aspirant sztabowy Szymon Porażyński z Wydziału Prewencji bydgoskiej komendy miejskiej, wspólnie z funkcjonariuszem Żandarmerii Wojskowej, rozmawiał z młodzieżą, która właśnie wchodzi w wiek umożliwiający uzyskanie prawa jazdy kategorii B. Policjant przedstawił statystykę dotyczącą zdarzeń drogowych oraz omówił zachowania kierujących pojazdami, które skutkują wieloma niebezpiecznymi sytuacjami na polskich drogach. Przestrzegał przed brawurą i konsekwencjami niewłaściwych decyzji za kierownicą, które mogą diametralnie odmienić życie, zarówno osób poszkodowanych, jak i tych, które do tragedii doprowadziły.

Żołnierze bydgoskiej Żandarmerii Wojskowej w formie praktycznej przekazali młodzieży jak ważna jest trzeźwość na drodze. Uczniowie mieli możliwość pokonania toru przeszkód w alko i narkogoglach, które imitują to, co widzi osoba będąca pod wpływem substancji niedozwolonych za kierownicą.

  • Uczniowie klas mundurowych w trakcie zajęć z policjantem
  • Uczniowie klas mundurowych w trakcie zajęć z żołnierzem
  • Uczniowie klas mundurowych pokonują tor przeszkód w alkogoglach
  • Uczniowie klas mundurowych pokonują tor przeszkód w alkogoglach
Powrót na górę strony