Wiadomości

Jechał mimo cofniętych uprawnień, a do tego miał narkotyki

Policyjni wywiadowcy z bydgoskiej komendy miejskiej zatrzymali do kontroli drogowej kierującego audi, który jak się okazało, prowadził pojazd pomimo cofniętych uprawnień. Na tym jednak nie koniec. Zarówno przy nim jak i w aucie policjanci ujawnili zabronione środki - kryształ 2-CB oraz susz roślinny. 23-latek już usłyszał zarzuty.

W minioną sobotę (2.12.2023) około godziny 20.00 bydgoscy wywiadowcy, pełniąc służbę w rejonie centrum miasta, zwrócili uwagę na jadące ulicą Jagiellońską osobowe audi i zatrzymali je do kontroli drogowej.

Za kierownicą siedział 23-latek z Solca Kujawskiego. Sprawdzenie jego danych personalnych wykazało, że prowadził on pojazd mimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień. To był jednak dopiero początek.

Uwagę policjantów zwróciło nerwowe zachowanie mężczyzny. Podczas kontroli osobistej funkcjonariusze ujawnili przy nim środki odurzające - susz roślinny i kryształ. Chwilę później w plecaku leżącym w pojeździe zabezpieczyli kolejne opakowanie foliowe z zawartością skrystalizowanej substancji. Zabezpieczone środki zostały poddane wstępnemu badaniu, które potwierdziło, że było to łącznie 65 gramów 2-CB oraz tzw. „działka” marihuany.

Solecczanin został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Następnego dnia (3.12.2023) mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące posiadania środków odurzających oraz prowadzenia pojazdu pomimo cofniętych uprawnień do kierowania. Za tego typu przestępstwa grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony