Wiadomości

Dzielnicowi z Koronowa zapobiegli tragedii

Koronowscy dzielnicowi udaremnili próbę samobójczą 37-letniego mieszkańca gminy Koronowo. Ich szybka i zdecydowana reakcja, a do tego znajomość terenu, pozwoliły zapobiec tragedii i otoczyć mężczyznę fachową opieką.

W minioną środę (6.12.23) dyżurny koronowskiego komisariatu otrzymał zgłoszenie dotyczące 37-latka z gminy Koronowo. Wynikało z niego, że mężczyzna po kłótni z żoną opuścił dom i zabrawszy ze sobą sznur wybiegł do lasu. Przestraszona kobieta pobiegła za nim, ale w pewnym momencie straciła go z pola widzenia, po czym o wszystkim poinformowała policjantów.

Skierowani na miejsce dzielnicowi z tego rejonu dotarli do roztrzęsionej kobiety stojącej na skraju lasu, a po uzyskaniu od niej przydatnych informacji ruszyli na poszukiwania mężczyzny.

Chwilę później zauważyli na śniegu świeże ślady obuwia i podążyli tym tropem. W pewnym momencie, w oddali zauważyli 37-latka oraz sznur z pętlą wisielczą przymocowany do drzewa. Dalsze zamiary desperata udaremnili w tym momencie policjanci. Po otoczeniu go opieką wspólnie poszli na skraj lasu, gdzie również w międzyczasie wezwali karetkę pogotowia. Po przybyciu ratowników medycznych mieszkaniec koronowskiej gminy trafił pod ich opiekę i został przewieziony na badania.

***

Pamiętajmy, że jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile, czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy, jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami, którzy dyżurują pod numerem telefonu 116 123. Możemy też zajrzeć na stronę www.psychologia.edu.pl, gdzie znajduje się lista placówek, w których możemy uzyskać profesjonalną pomoc. Pamiętajmy, nie musimy być sami z naszymi problemami. Są osoby, które nam pomogą, całkowicie bezpłatnie i anonimowo.

Gdzie szukać pomocy

116 123

Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych w kryzysie emocjonalnym, czynny przez 7 dni w tygodniu w godz. 14.00–22.00

116 111

Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu

800 108 108

Bezpłatny telefon wsparcia, czynny od poniedziałku do niedzieli (z wyjątkiem dni świątecznych) w godz. 14.00–20.00

121 212

Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Rzecznika Praw Dziecka, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu

22 635 09 54

Telefon zaufania dla osób starszych, czynny w poniedziałek, środę, czwartek w godz. 17.00–20.00

Źródło: https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/jak-pomoc-sobie-i-innym-w-depresji

 

Powrót na górę strony