Wiadomości

Koronowscy dzielnicowi zatrzymali sprawcę włamań do domów

Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi 23-latkowi zatrzymanemu przez dzielnicowych z komisariatu w Koronowie. Mężczyzna „wpadł”, gdy po włamaniu do niezamieszkałego budynku urządził sobie tam siłownię. Policjanci udowodnili mu łącznie 5 przestępstw związanych z włamaniami do domów lub ich usiłowaniami.

Wszystko zaczęło się w minioną sobotę (6.01.2024) od zgłoszenia, które otrzymał dyżurny z komisariatu w Koronowie. Wynikało z niego, że ktoś przebywa na terenie niezamieszkałej posesji, której właściciel mieszka poza granicami kraju.

Skierowani na miejsce zostali dzielnicowi z koronowskiej jednostki. Po dotarciu pod wskazany adres w Tryszczynie, w jednym z budynków gospodarczych, zastali mężczyznę, który potwierdził, że korzysta z pustostanu i urządził sobie tam siłownię. Nieoczekiwanie jednak sprawa przybrała inny obrót.

Podczas sprawdzenia pomieszczeń policjanci zwrócili uwagę na różnego rodzaju przedmioty, które mogły świadczyć o tym, że mężczyzna ma związek z kradzieżami. Były to między innymi: zegar, materac turystyczny, walizka ze sztućcami, nożyce ogrodowe, walizka metalowa z narzędziami. Ponadto dzielnicowi skojarzyli tę sytuację z zawiadomieniem przyjmowanym w tym samym czasie w  komisariacie. Skontaktowali się z policjantem wydziału kryminalnego, który był w trakcie przesłuchania pokrzywdzonego. Chwilę później potwierdziło się, że wspomniane przedmioty pochodzą z przestępstwa.

23-latek został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu.

W toku dalszych czynności koronowscy śledczy ustalili, że mężczyzna ma więcej czynów na koncie. Łącznie udowodnili mu pięć włamań do domów lub ich usiłowań. Straty, jakie mieszkaniec gminy Koronowo spowodował, opiewają na ponad 12 tysięcy złotych.

Policjanci przedstawili mu już zarzuty. Teraz czeka go sprawa w sądzie.

Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony