Wiadomości

12 zarzutów dla włamywacza recydywisty

Policjanci z bydgoskiego Śródmieścia zatrzymali 39-latka, który kilkukrotnie włamywał się na działki ROD, jak również do garaży, na teren budowy i do salonu kosmetycznego. Funkcjonariusze przedstawili mu 12 zarzutów, do których się przyznał. Teraz odpowie za swoje czyny.

W poniedziałek (15.01.2024) dyżurny ze Śródmieścia otrzymał zgłoszenie od mieszkańców działek ROD, przy ulicy Gdańskiej w Bydgoszczy, że ujęli na gorącym uczynku sprawcę kradzieży kosiarki. Natychmiast wysłał w to miejsce patrol policji. Kiedy funkcjonariusze przyjechali na miejsce, okazało się wspomniany mężczyzna jest im znany z wcześniejszych włamań. Przyznał się on policjantom do kradzieży kosiarki, w związku z czym został zatrzymany. To jednak nie wszystko.

W toku dalszych czynności policjanci udowodnili mu szereg innych kradzieży z włamaniem. Okazało się, że mężczyzna kilkukrotnie włamywał się na teren różnych działek ROD w Bydgoszczy, jak również do garaży, na teren budowy, a nawet do salonu kosmetycznego. Jego łupem najczęściej padały drobne sprzęty elektroniczne, pieniądze i przewody elektryczne. 39-latek sprzedawał skradziony towar przypadkowym osobom na jednym z targowisk w Bydgoszczy.

Łączne straty, jakie spowodował swoją przestępczą działalnością przekroczyły 13 tysięcy złotych.

Bydgoszczanin usłyszał 12 zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem, do których się przyznał. Czynów tych dopuścił się w warunkach powrotu do przestępstwa, po uprzednim odbyciu kary pozbawienia wolności. Podczas przesłuchania dobrowolnie poddał się karze zaproponowanej przez prokuratora, w wymiarze 2 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony