Wiadomości

Sprawdzali miejsca przebywania osób, które nie mają dachu nad głową

Okres zimowy i towarzyszące mu niskie temperatury to duże niebezpieczeństwo dla tych, którzy szukają schronienia przed zimnem w pustostanach, altankach i innych tego typu zabudowaniach. Z tego też względu policjanci z komisariatu w Fordonie regularnie kontrolują miejsca, gdzie przebywają osoby w kryzysie bezdomności.

Każdorazowo wszystkie napotkanie osoby będące w trudnej sytuacji i nie mające dachu nad głową są informowane o możliwości uzyskania pomocy w działających na terenie miasta Bydgoszczy placówkach, które mają do zaoferowania ciepły posiłek i nocleg. Dni i noce są szczególnie trudne dla osób, które nie mają własnego dachu nad głową.

Osoby będące w kryzysie bezdomności szukają najczęściej schronienia na dworcach kolejowych, klatkach schodowych, w piwnicach, pustostanach oraz altankach działkowych. Wszędzie tam, gdzie mogą się choć trochę ogrzać.

Nie bądźmy obojętni. Informujmy policję i straż miejską o miejscach ich przebywania i konieczności udzielenia pomocy.

Szczególnie zwracajmy uwagę na osoby będącej pod wpływem alkoholu, gdyż jej organizm wychładza się zdecydowanie szybciej. Dlatego, nie przechodźmy obojętnie obok ludzi leżących na ławkach, na dworcach czy w parkach. Tylko szybka reakcja i poinformowanie o tym odpowiednich służb może przyczynić się do uratowania komuś życia.

Bydgoska policja,  jak co roku, ponownie apeluje do mieszkańców, aby o osobach wymagających pomocy, informować pod numerem alarmowym 112. Każda informacja zostanie przez funkcjonariuszy sprawdzona i podjęte zostaną działania mające na celu udzielenie pomocy.

Powrót na górę strony