Policjanci z Solca Kujawskiego zdążyli na czas
Policjanci z Solca Kujawskiego uratowali mężczyznę, który chciał targnąć się na własne życie. Funkcjonariusze odnaleźli go, gdy miał już założoną pętlę na szyi. Dzięki ich szybkim i zdecydowanym działaniom nie doszło do tragedii. 43-latek trafił pod opiekę medyków.
W czwartek (25.01.2024) dyżurny z bydgoskiej komendy miejskiej otrzymał zgłoszenie od zaniepokojonej kobiety, że jej partner wyszedł z domu i nie ma z nim kontaktu. Dostała od niego wiadomość sugerującą, że chce targnąć się na własne życie. Kobieta sama próbowała go znaleźć, jednak bezskutecznie, dlatego prosi o pomoc policjantów.
Przekazała im informacje o miejscach, w których może przebywać jej partner. Funkcjonariusze skierowali się w stronę Wisły i od razu podjęli poszukiwania. Na wale przeciwpowodziowym, zauważyli stojącego mężczyznę i zwisającą z drzewa linę. Natychmiast zaczęli biec w jego stronę. Wówczas zorientowali się, że ważna jest każda sekunda, ponieważ miał założoną pętlę na szyi. Bez chwili zawahania zdjęli ją i uratowali mężczyznę. Po chwili rozmowy, 43-latek podziękował policjantom za ich pomoc. Za pośrednictwem dyżurnego patrol wezwał na miejsce karetkę pogotowia, która zawiozła go do szpitala.
To już kolejny raz kiedy policjanci uratowali czyjeś życie. Ich determinacja i zaangażowanie pozwoliły uniknąć tragedii.
*
Pamiętajmy, że jeśli potrzebujemy pomocy nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile, czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami, którzy dyżurują pod numerem telefonu 116 123. Możemy też zajrzeć na stronę www.psychologia.edu.pl, gdzie znajduje się lista placówek, w których możemy uzyskać profesjonalną pomoc. Pamiętajmy, nie musimy być sami z naszymi problemami. Są osoby, które nam pomogą, całkowicie bezpłatnie i anonimowo.
Gdzie szukać pomocy
116 123
Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych w kryzysie emocjonalnym, czynny przez 7 dni w tygodniu w godz. 14.00–22.00
116 111
Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu
800 108 108
Bezpłatny telefon wsparcia, czynny od poniedziałku do niedzieli (z wyjątkiem dni świątecznych) w godz. 14.00–20.00
121 212
Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Rzecznika Praw Dziecka, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu
22 635 09 54
Telefon zaufania dla osób starszych, czynny w poniedziałek, środę, czwartek w godz. 17.00–20.00
Źródło: https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/jak-pomoc-sobie-i-innym-w-depresji