Wiadomości

Śródmiejscy policjanci, w czasie wolnym od służby, zatrzymali dwóch poszukiwanych

Policjanci z bydgoskiego Śródmieścia, będąc w czasie wolnym od służby, zatrzymali dwóch mężczyzn poszukiwanych w związku z przestępstwami, których się dopuścili. Obydwa zatrzymania miały miejsce tego samego dnia. Na podkreślenie zasługuje spostrzegawczość i zaangażowanie funkcjonariuszy.

Wszystko zaczęło się w minioną sobotę (27.01.2024) około godziny 17:45 na ulicy Czerkaskiej w Bydgoszczy. Wówczas funkcjonariusze z ogniwa patrolowo-interwencyjnego śródmiejskiego komisariatu, będący w czasie wolnym od służby, zauważyli osobę poszukiwaną do odbycia półrocznej kary pozbawienia wolności. Zatrzymany przez nich 38-latek trafił do komisariatu, a następnie do placówki penitencjarnej.

Po zatrzymaniu mężczyzny i sporządzeniu dokumentacji policjanci wracali do miejsc zamieszkania. Po drodze, około godziny 19:10 zatrzymali się, by zrobić zakupy w jednym ze sklepów przy ulicy Grunwaldzkiej w Bydgoszczy. Tam zauważyli 48-latka poszukiwanego do sprawy rozboju z 21.01.2024 roku, do którego doszło w Parku Kochanowskiego, gdzie sprawca pobił nieznajomego pokrzywdzonego, z którym chwilę wcześniej spożywał alkohol, a następnie ukradł mu portfel. Po przedstawieniu się i okazaniu legitymacji służbowej funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, po czym o sytuacji powiadomili dyżurnego komisariatu, ten skierował na miejsce patrol. Bydgoszczanin został przewieziony do komisariatu, gdzie usłyszał zarzut rozboju. Teraz grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Dzięki prawidłowej ocenie sytuacji, a przede wszystkim zaangażowaniu i spostrzegawczości oraz podjęciu niezbędnych działań w czasie wolnym od służby policjanci przyczynili się do zatrzymania dwóch osób poszukiwanych, które teraz odpowiedzą za swoje czyny.

Powrót na górę strony