Wiadomości

Kolejny pracowity dzień dzielnicowych z bydgoskiego Śródmieścia

Data publikacji 31.01.2024

Na co dzień spotykają się z mieszkańcami, którym pomagają rozwiązywać ich problemy, niejednokrotnie są wsparciem dla osób starszych i potrzebujących pomocy, ale i nie tylko. Zatrzymują również przestępców, którzy ukrywają się przed wymiarem sprawiedliwości. Dzielnicowi z bydgoskiego Śródmieścia, w ciągu jednego dnia, zatrzymali aż 4 osoby poszukiwane. Muszą się one liczyć z konsekwencjami swoich wcześniejszych czynów.

W miniony czwartek (25.01.2024) starszy sierżant Marcin Maliński, wraz z kolegami z rewiru dzielnicowych, miał bardzo aktywny dzień biorąc udział w zatrzymaniu trzech osób poszukiwanych. Pierwszy mężczyzna był dobrze znany bydgoskiemu dzielnicowemu z jego wcześniejszych występków. Podczas kontroli drogowej, po sprawdzeniu w systemach policyjnych, okazało się, że 40-latek ma do odbycia karę niemal dwóch lat pozbawienia wolności. Został zatrzymany i trafił do aresztu śledczego.


Następnie, w godzinach popołudniowych, dzielnicowi ustalili gdzie przebywa kobieta, która od kilku miesięcy unika organów ścigania. Kiedy pojechali do miejsca jej zamieszkania, zastali tam również 41-latka, który jak się okazało, był poszukiwany przez inną jednostkę policji. 28-latka została przewieziona do aresztu śledczego, gdzie rozpoczęła odbywanie trzymiesięcznej kary pozbawienia wolności, jednak czas, który tam spędzi może się wydłużyć z uwagi na wcześniejsze występki, których się dopuściła.

Oprócz intensywnego dnia sierżanta Malińskiego, kolejny dzielnicowy, starszy aspirant Łukasz Libera, wykazując się wiedzą, doświadczeniem i znajomością swojego rejonu służbowego, zatrzymał 33-letniego mężczyznę, ukrywającego się w swoim mieszkaniu. On również rozpoczął odbywanie kary pozbawienia wolności w placówce penitencjarnej.  

Dzielnicowi z bydgoskiego Śródmieścia codziennie podejmują wszelkie starania w celu zwiększenia bezpieczeństwa społeczeństwa, eliminując osoby stanowiące zagrożenie dla otoczenia. Udowadniają tym samym, iż praca dzielnicowych jest kluczowym elementem dbałości o porządek i spokój w podległym rejonie służbowym.

Powrót na górę strony