Determinacja patrolu ze Śródmieścia pozwoliła uniknąć tragedii
Śródmiejscy policjanci udaremnili próbę targnięcia się na własne życie przez mieszkańca bydgoskiego Szwederowa. 21-latek, stojąc na balkonie z nożem w ręku, krzyczał, że popełni samobójstwo. Dzięki determinacji i profesjonalizmowi funkcjonariuszy, mężczyzna trafił pod opiekę medyków.
W niedzielę (11.02.2024) policjanci z bydgoskiego Śródmieścia zostali skierowani przez dyżurnego na osiedle Szwederowo, gdzie według zgłoszenia młody mężczyzna miał podciąć sobie żyły w mieszkaniu, do którego nie chce nikogo wpuścić.
Po przybyciu na miejsce, funkcjonariusze zauważyli osobę stojącą na balkonie, która krzyczała, że zrobi sobie krzywdę. Mundurowi wraz ze strażakami oraz ratownikami medycznymi usiłowali wejść do mieszkania, jednak 21-latek nie chciał otworzyć drzwi. Po chwili rozmowy, zdesperowany mężczyzna powiedział, że będzie rozmawiał tylko ze swoją dziewczyną. Poprosił policjantów żeby się z nią skontaktowali. Aby do niej zadzwonić, przekazał funkcjonariuszom telefon, uchylając drzwi na ułamek sekundy. Cały czas było słychać odgłosy dobiegające z wewnątrz lokalu, które przypominały tłuczenie różnych przedmiotów, uderzanie w drzwi i meble oraz odgrażanie się.
Po rozmowie z partnerką, podczas oddawania telefonu, policjanci wykorzystali okazję i zdołali wejść do mieszkania. W środku zauważyli mężczyznę trzymającego nóż z ostrzem skierowanym w stronę brzucha. Natychmiast przystąpili do działania, obezwładniając 21-latka. Następnie przekazali go ratownikom medycznym, którzy opatrzyli mu rany nadgarstków i zapewnili odpowiednią opiekę.
To kolejny raz kiedy policjanci udaremnili próbę targnięcia się na własne życie. Ich determinacja i zaangażowanie doprowadziły do uniknięcia tragedii.
*
Pamiętajmy, że jeśli potrzebujemy pomocy nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile, czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami, którzy dyżurują pod numerem telefonu 116 123. Możemy też zajrzeć na stronę www.psychologia.edu.pl, gdzie znajduje się lista placówek, w których możemy uzyskać profesjonalną pomoc. Pamiętajmy, nie musimy być sami z naszymi problemami. Są osoby, które nam pomogą, całkowicie bezpłatnie i anonimowo.
Gdzie szukać pomocy
116 123
Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych w kryzysie emocjonalnym, czynny przez 7 dni w tygodniu w godz. 14.00–22.00
116 111
Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu
800 108 108
Bezpłatny telefon wsparcia, czynny od poniedziałku do niedzieli (z wyjątkiem dni świątecznych) w godz. 14.00–20.00
121 212
Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Rzecznika Praw Dziecka, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu
22 635 09 54
Telefon zaufania dla osób starszych, czynny w poniedziałek, środę, czwartek w godz. 17.00–20.00
Źródło: https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/jak-pomoc-sobie-i-innym-w-depresji