Wiadomości

Sprawcy uszkodzenia tramwaju w rękach policjantów ze Szwederowa

Policjanci z bydgoskiego Szwederowa zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy wyrwali tablicę z numerem tramwaju przy ulicy Długiej w Bydgoszczy. 22-latek oraz jego o rok starszy kolega usłyszeli zarzut zniszczenia mienia. Grozi im do 5 lat więzienia.

W niedzielę (03.03.2024) kilka minut po godzinie 5:00, bydgoscy policjanci otrzymali zgłoszenie od operatora monitoringu Straży Miejskiej, że trzech mężczyzn uszkodziło tramwaj znajdujący się na ulicy Długiej w Bydgoszczy. Jeden z nich miał wyrwać okrągłą tablicę z jego numerem.

Kiedy policjanci przyjechali na miejsce, na pobliskiej ulicy Teofila Magdzińskiego, zauważyli trzech mężczyzn, gdzie jeden z nich trzymał, wyrwaną wcześniej, tablicę. Po konsultacji ze Strażą Miejską mundurowi ustalili, że odpowiedzialni za ten czyn są dwaj z nich, 22-letni oraz 23-letni mieszkańcy powiatu inowrocławskiego. Obaj zostali zatrzymani. Jak ustalili policjanci straty jakie powstały w wyniku ich działania to nieco ponad dwa tysiące złotych.

Wczoraj (04.03.2024) mężczyźni usłyszeli zarzut zniszczenia mienia. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony