Wiadomości

Podsumowanie działań „Bezpieczny pieszy” na drogach Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego

Data publikacji 07.03.2024

Bydgoscy policjanci przeprowadzili działania pn. „Bezpieczny pieszy” ukierunkowane na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. Przy współpracy z Zarządem Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy wykorzystali do tego system monitoringu ITS. To już druga tego typu akcja, gdzie policjanci szczególną uwagę zwrócili na skrzyżowanie ulic Józefa Sułkowskiego a Czerkaska w Bydgoszczy.

Wczorajsze (06.03.2024) działania miały na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych uczestników ruchu drogowego i eliminowanie ich nieprawidłowych i niebezpiecznych zachowań. W ramach działań  bydgoscy policjanci przyglądali się "niechronionym uczestnikom", czy nie łamią przepisów ruchu drogowego. To już druga tego typu akcja, gdzie policjanci szczególną uwagę zwrócili na skrzyżowanie ulic Józefa Sułkowskiego a Czerkaska w Bydgoszczy. W tym miejscu na wniosek rady osiedla powstała nowa sygnalizacja świetlna. Niestety, na załączonym filmie widzimy, że piesi w dalszym ciągu nie stosują się do przepisów ruchu drogowego.

Wykroczenia, na które funkcjonariusze zwracali uwagę w odniesieniu do pieszych to głównie przechodzenie w miejscu niedozwolonym czy niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej, ale również chodzenie nieprawidłową stroną drogi, brak elementów odblaskowych i inne.

Podczas całodniowych działań policjanci z ruchu drogowego bydgoskiej komendy oraz z podległych komisariatów ujawnili 75 wykroczeń popełnionych przez pieszych. 63 z nich związanych było z przechodzeniem przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, 10 z niestosowaniem się do sygnalizacji świetlnej, a 1 chodzeniem nieprawidłową stroną drogi.

Oczywiście policjanci reagowali również na wykroczenia kierujących pojazdami wobec pieszych. Tych ujawnili 51. W główniej mierze związane były z przekraczaniem prędkości w rejonie przejść. Takich przypadków funkcjonariusze odnotowali 30.

Powrót na górę strony