Wiadomości

Ponad 2 kilogramy narkotyków zabezpieczyli policjanci z bydgoskiego Śródmieścia

Na 3 miesiące tymczasowo do aresztu trafił bydgoszczanin zatrzymany przez kryminalnych z bydgoskiego Śródmieścia. 33-latek w aucie oraz piwnicy miał ponad 2 kilogramy narkotyków: marihuany, MDMA oraz haszyszu. Mężczyzna odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków.

Zaczęło się od ustaleń policjantów z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Bydgoszcz-Śródmieście, z których wynikało, że 33-letni bydgoszczanin ma posiadać znaczną ilość środków odurzających i substancji psychotropowych.

Mając takie informacje, kryminalni postanowili to sprawdzić i pojechali na osiedle Kapuściska w Bydgoszczy, gdzie zauważyli podejrzewanego mężczyznę wjeżdżającego osobowym oplem na teren kompleksu garaży przy ulicy Sandomierskiej. Chwilę później go zatrzymali.

Gdy tylko przedstawili powód ich czynności, mężczyzna stał się nerwowy. Chwilę później potwierdziły się podejrzenia policjantów. W aucie, za siedzeniem kierowcy, funkcjonariusze ujawnili worek strunowy z kryształem - ponad 360 gramów, a także pieniądze oraz telefon komórkowy. To był dopiero początek.

Następnie policjanci skierowali swoje kroki do miejsca zamieszkania 33-latka. Tam w piwnicy zabezpieczyli trzy worki próżniowe z suszem roślinnym o wadze ponad 1,8 kilograma oraz jeden z kilkunastoma gramami ciemnobrunatnej substancji.

Wstępne badania narkotesterem potwierdziły, że zabezpieczone środki to MDMA, marihuana i haszysz o łącznej wadze 2,2 kilograma. Wszystkie trafiły do policyjnego laboratorium kryminalistycznego. Ich właściciel został przewieziony do policyjnego aresztu, by następnego dnia usłyszeć zarzuty dotyczące posiadania znacznej ilości narkotyków.

W konsekwencji bydgoszczanin trafił przed oblicze temidy. Sędzia, po zapoznaniu się ze zgromadzonym materiałem dowodowym, tymczasowo aresztował mężczyznę na najbliższe 3 miesiące.

  • zabezpieczone środki
  • zabezpieczone środki
  • zabezpieczone środki
  • zabezpieczone środki
  • zabezpieczone środki
  • zabezpieczone środki
Powrót na górę strony