Wiadomości

„Bezpieczne UKW” z bydgoskimi policjantami

Policjanci z wydziału prewencji bydgoskiej komendy miejskiej realizują cykl szkoleń dla studentów i pracowników Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Składają się na nie wykłady na temat algorytmów postępowania w przypadku wtargnięcia uzbrojonego napastnika, jak również kurs pod nazwą „Bezpieczna Kobieta”.

Komenda Miejska Policji w Bydgoszczy rozpoczęła cykl spotkań ze studentami i pracownikami Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy w zakresie bezpieczeństwa pod wspólną nazwą "Bezpieczne UKW". Spotkania na rzecz bezpieczeństwa społeczności UKW zostały zainaugurowane prelekcją policjanta wydziału prewencji bydgoskiej komendy na temat stosowania algorytmów postępowania w przypadku wtargnięcia do budynku użyteczności publicznej uzbrojonego napastnika lub innych zagrożeń o podłożu terrorystycznym.

Ponadto około 40 studentek i pracownic oświaty rozpoczęło kurs pn. „Bezpieczna Kobieta". Szkolenie to prowadzone jest przez policjantów Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy od wielu lat i cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Policyjni instruktorzy wychodzą na przeciw potrzebom zdobycia wiedzy w zakresie wykorzystania instytucji Obrony Koniecznej i Stanu Wyższej Konieczności i to nie tylko w teorii, ale również w praktyce. Na zajęciach, które odbywają się na obiekcie UKW Panie zdobywają umiejętności wykorzystania prostych technik i zachowań obronnych, które w chwili zagrożenia zwiększą ich szansę na ochronę własnego zdrowia, a czasami nawet życia.

Powrót na górę strony