Wiadomości

Kolejne osoby trafiły za kraty, wśród nich 22-latek poszukiwany ENA

Policjanci z bydgoskiej komendy miejskiej oraz podległych komisariatów nie ustają w działaniach mających na celu namierzenie tych, którzy ukrywają się przed wymiarem sprawiedliwości. Funkcjonariusze zatrzymali w minionym tygodniu łącznie 35 osób unikających poniesienia odpowiedzialności karnej. Wśród nich był 22-latek poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania przez zagraniczny wymiar sprawiedliwości.

Podstawami prowadzonych przez policjantów poszukiwań osób, które wcześniej weszły w konflikt z prawem, są postanowienia wydane przez sądy. Są nimi: list gończy, nakaz doprowadzenia, Europejski Nakaz Aresztowania czy ustalenie miejsca pobytu. Na ich podstawie funkcjonariusze prowadzą swoje działania związane z zatrzymywaniem osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości.

Nie inaczej było w ostatnich dniach (25.03-01.04.2024). Policjanci z komendy miejskiej w Bydgoszczy i podległych komisariatów zatrzymali łącznie 35 osób, za którymi sądy wydały 2 listy gończe, 21 nakazów doprowadzenia do placówki penitencjarnej, jeden Europejski Nakaz Aresztowania oraz 11 postanowień o ustalenie miejsca pobytu. Teraz wszystkie poniosą konsekwencje swoich czynów.

Wśród nich jest zatrzymany w miniony poniedziałek (25.03.2024) 22-letni obcokrajowiec zatrzymany przez policjantów z bydgoskiego Śródmieścia na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania. Poszukiwał go niemiecki wymiar sprawiedliwości za kradzieże, jakich dopuścił się w ramach zorganizowanej grupy przestępczej działającej na terenie tego kraju.

Powrót na górę strony