Wiadomości

Czterech sprawców włamań na targowisku w rękach bydgoskich policjantów

Data publikacji 02.04.2024

Policjanci z bydgoskiego Błonia zatrzymali 4 mężczyzn, odpowiedzialnych za włamania do sklepów, znajdujących się na targowisku przy ulicy Broniewskiego w Bydgoszczy. Sprawcy usłyszeli zarzuty. Wśród nich jest nieletni, dlatego o jego losie będzie decydował sąd.

Funkcjonariusze z bydgoskiego Błonia, podczas nocnego patrolu, ze środy na czwartek (27/28.03.2024), zostali poinformowani o trzech włamaniach na targowisku przy ulicy Broniewskiego w Bydgoszczy. Kiedy przyjechali na miejsce ustalili, że doszło tam do wybicia szyb i kradzieży pieniędzy w piekarni, sklepie mięsnym i rybnym. Łączne straty, jakie powstały w wyniku działania sprawców to ponad 8 tysięcy złotych. Sprawą zajęli się funkcjonariusze wydziału kryminalnego.

W trakcie gromadzenia materiałów dowodowych, policjanci ustalili, że mogą za tym stać czterej mężczyźni. Praca kryminalnych potwierdziła te przypuszczenia i doprowadziła do zatrzymania 16-latka, 18-latka, 19-latka oraz 20-latka. Mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem oraz zniszczenie mienia.

Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. W przypadku nieletniego funkcjonariusze sporządzili dokumentację, którą przekazali do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Bydgoszczy.

  • Zatrzymani podczas czynności z policjantami
  • Zatrzymani podczas czynności z policjantami
  • Zatrzymani podczas czynności z policjantami
Powrót na górę strony