Wiadomości

Bydgoscy policjanci nie ustają w walce z przestępczością narkotykową

Po raz kolejny policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową i Pseudokibiców Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy zabezpieczyli znaczną ilość narkotyków – marihuany, 2C-B, oraz MDMA. Właściciel zabronionych środków trafił za kraty na najbliższe trzy miesiące.

Tymczasowo do aresztu trafił 28-letni mieszkaniec powiatu inowrocławskiego, którym zainteresowali się bydgoscy policjanci zwalczający przestępczość narkotykową. Z ich informacji wynikało, że mężczyzna, będący jednym z czołowych pseudokibiców bydgoskiego klubu sportowego, może posiadać znaczne ilości substancji zabronionych.

By to potwierdzić, w minioną środę (17.04.2024) skierowali swoje kroki do jego miejsca zamieszkania w okolicy Inowrocławia. Zastali go siedzącego w aucie zaparkowanym przed blokiem. Po przedstawieniu powodu wizyty skierowali się do zajmowanego przez niego lokalu i przeprowadzili przeszukanie.

Chwilę później okazało się, że podejrzenia policjantów były słuszne. 28-latek miał znaczne ilości narkotyków. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli u niego blisko 200 gramów marihuany, 2C-B oraz MDMA, a także przedmioty służące do prowadzenia przestępczego procederu – wagi elektroniczne, woreczki strunowe, telefony komórkowe oraz gotówkę.

Po zatrzymaniu mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a zabezpieczone środki do laboratorium kryminalistycznego. Wstępne badanie potwierdziło, że są to substancje zabronione ustawą.

Dzisiaj (19.04.2024) 28-latek, decyzją Sądu Rejonowego w Inowrocławiu, został tymczasowo aresztowany na najbliższe trzy miesiące.

Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 36.48 MB)

Powrót na górę strony