Wiadomości

Podziękowania dla policjantów z Koronowa

Do Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy wpłynęło podziękowanie dla policjantów z Koronowa. Funkcjonariusze dużym zaangażowaniem pomogli kobiecie wraz z dziećmi uwolnić się od sprawcy przemocy fizycznej i psychicznej.

W połowie stycznia (16.01.2024) koronowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o znęcaniu się psychicznym i fizycznym nad kobietą, a także jej dziećmi. Funkcjonariusze natychmiast podjęli działania w celu pomocy ofiarom. Mundurowi wystawili zakaz zbliżania oraz nakaz opuszczenia wspólnie zajmowanego lokalu, a następnie podjęli czynności w celu namierzenia mężczyzny. Już dwa dni później został on zatrzymany, a z racji, że nie zastosował się do wydanych wcześniej przez policjantów poleceń decyzją sądu tymczasowo trafił do aresztu na miesiąc.

W formie wdzięczności za okazaną pomoc 34-latka wystosowała pismo do Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy z pochwałą dla całego komisariatu, a w szczególności dla dwóch policjantów, którzy mieli największy wkład w pozytywne załatwienie sprawy.

Funkcjonariusze każdego dnia z zaangażowaniem wypełniają swoje obowiązki, nie oczekując w zamian słów uznania, jednak te kilka miłych zdań doceniających pracę koronowskich policjantów z pewnością będzie dla nich cenną nagrodą za wzorową postawę, a zarazem motywacją do dalszej służby.

"Pomagamy i chronimy" to motto, które przyświeca naszej służbie.

Powrót na górę strony