Wiadomości

I Rodzinny Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Koronowie za nami

Policjanci z Komisariatu Policji w Koronowie, wspólnie z LKS Wyczół Gościeradz wraz z Polskim Związkiem Motorowym w Bydgoszczy Okręgowego Zespołu Działalności Gospodarczej sp. z o.o., w ramach Ogólnopolskiej akcji „Jednośladem Bezpiecznie do celu” zorganizowali I Rodzinny Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 w Koronowie.

Wczoraj, 12 maja 2024 roku, w zawodach zorganizowanych przez policjantów z komisariatu u w Koronowie, wspólnie z LKS Wyczół Gościeradz oraz Polskim Związkiem Motorowym w Bydgoszczy Okręgowego Zespołu Działalności Gospodarczej sp. z o.o., udział wzięło 12 3-osobowych drużyn, składających się z 2 osób pełnoletnich i dziecka w wieku 10-15 lat, które zmagały się z czterema konkurencjami.

W trakcie turnieju uczestnicy mieli do wykonania 4 zadania (3 indywidualne oraz 1 grupowe) polegające na:

- teście wiedzy (obejmował przepisy Ruchu Drogowego z zakresu niechronionego uczestnika ruchu - pieszy, rowerzysta, motorowerzysta) - wybrany uczestnik,

- sprawdzeniu umiejętności praktycznych w Miasteczku Komunikacyjnym (znajomość znaków oraz postaw na drodze) - wybrany uczestnik,

- torze przeszkód (sprawdzenie umiejętności panowania nad rowerem) – wybrany uczestnik,

- zadaniach z pierwszej pomocy przedmedycznej – zadanie podejmowała cała grupa.

Wszystkie ekipy do zadań podeszły profesjonalnie, chodź na początku nie brakowało nutki niepewności i zwątpienia w swoje umiejętności.

Głównym celem turnieju było podnoszenie kultury społeczeństwa na drodze i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa młodzieży i dzieci, jak również osób dorosłych. Ponadto sprawdzenie posiadanej wiedzy dotyczącej przepisów ruchu drogowego i umiejętności praktycznych związanych z korzystaniem z roweru oraz umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Włączanie w to przedsięwzięcie całych rodzin pozwoliło nie tylko przypomnieć główne zasady dobrych praktyk na drodze, ale również sprawdzić się w niecodziennych sytuacjach.

Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal i upominek rzeczowy. Najlepsze drużyny oraz zawodnicy otrzymali puchary oraz drobne upominki. Organizatorzy zadbali również o nagrodę niespodziankę.

Jednak najbardziej cieszy to, że grupa miłośników rowerów w różnym wieku w kolejną wycieczkę wyruszy bogatsza o wiedzę, nowe umiejętności oraz wspomnienia, a Rodzinne Turnieje Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego na stałe wpiszą się w kalendarz cyklicznych imprez promujących bezpieczeństwo niechronionych uczestników w Koronowie.

Humor i odpowiedzialność to słowa przewodnie I Rodzinnego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Nie zabrakło wsparcia ze strony kibiców i zaangażowania najmłodszych.

Nad bezpieczeństwem uczestników, jak i przestrzeganiem regulaminu, czuwali pomysłodawca i współorganizator imprezy Komendant Komisariatu Policji w Koronowie mł. insp. Tomasz Meyze oraz policjantka zajmująca się profilaktyką asp. Sandra Mindak.

Organizatorzy pragną złożyć serdecznie podziękowania wszystkim partnerom i fundatorom nagród za wkład i zaangażowanie w organizację imprezy: Krajowemu Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Warszawie, Gminom Koronowo, Dobrcz oraz Sicienko, Bankowi Spółdzielczemu w Koronowie, Nadleśnictwu Różanna, WORD Bydgoszcz, Zakładowi Karnemu w Koronowie, Szkole Podstawowej nr 2 w Koronowie, Stowarzyszeniu Rowerowe Koronowo, Portowi Jachtowemu Tazbirowo, Auxilium Ratownictwo Medyczne Damian Dębecki.

  • uczestnicy podczas konkurencji
  • uczestnicy podczas konkurencji
  • uczestnicy podczas konkurencji
  • uczestnicy podczas konkurencji
  • uczestnicy podczas konkurencji
Powrót na górę strony