Wiadomości

Okręgowy etap turnieju BRD

Data publikacji 13.05.2024

W Szkole Podstawowej nr 2 w Koronowie został zainaugurowany Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Uczniowie klas podstawowych wzięli udział w jego okręgowych eliminacjach.

W miniony piątek (10.05.2024), jak co roku, podczas zawodów dzieci musiały wykazać się wiedzą teoretyczną z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego, a także umiejętnościami praktycznymi na torze przeszkód przygotowanymi przez organizatorów oraz sprawdzić swoje umiejętności w miasteczku komunikacyjnym. Konkurencją, za którą odpowiadała cała grupa była pierwsza pomoc przedmedyczna, gdzie między innymi najważniejszym elementem prawidłowego zabezpieczenia miejsca wypadku jest kontakt z poszkodowanym.

W zawodach wzięło udział 10 drużyn. 4 drużyny z grupy młodszej oraz 6 ze starszej. W grupie pierwszej zmagały się Szkoła Podstawowa w Borównie, Szkoła Podstawowa w Świekatowie, Szkoła Podstawowa w Inowrocławiu i Szkoła Podstawowa w Zamartem. Natomiast w grupie drugiej udział swój zgłosiły Szkoły Podstawowe nr 2 i nr 1 w Koronowie, Szkoła Podstawowa w Gródku, Szkoła Podstawowa w Złotnikach Kujawskich, Szkoła Podstawowa w Przepałkowie oraz Szkoła Podstawowa w Pruszczu. Dzieci jak zawsze były bardzo zaangażowane i w duchu rywalizacji przebrnęły przez całe zawody.

Najlepszym zespołem w grupie pierwszej okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej w Świekatowie, drugie miejsce należało do drużyny ze Szkoły Podstawowej w Zamartem, a trzecie do Szkoły Podstawowej w Borównie.

W drugiej grupie bezkonkurencyjni okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Koronowie. Zaraz po nich, na drugim miejscu znalazła się Szkoła Podstawowa nr 1 w Koronowie. Trzecie miejsce należało do Szkoły Podstawowej w Gródku.

Indywidualnie najlepszym zawodnikiem pierwszej grupy została Anna Pikulik ze Szkoły Podstawowej w Świekatowie. Natomiast najlepszym zawodnikiem w grupie starszej został uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 w Koronowie Szymon Rojek.  

Na zakończenie zmagań wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i upominki ufundowane przez organizatorów.

Kolejnym etapem rywalizacji w turnieju BRD będzie etap wojewódzki, zaplanowany na 25 maja 2024 roku we Włocławku.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy powodzenia w kolejnych etapach.

W trakcie turnieju policjanci promowali bezpieczeństwo rowerzystów w ramach akcji "Jednośladem bezpiecznie do celu". Akcja promuje szeroko rozumiane bezpieczeństwo rowerzystów oraz poprawę widoczności tej grupy uczestników ruchu drogowego poprzez propagowanie bezpiecznych zachowań, czy korzystanie z elementów odblaskowych i kasków przez użytkowników jednośladów.

  • Dzieci podczas turnieju BRD
  • Dzieci podczas turnieju BRD
  • Dzieci podczas turnieju BRD
  • Dzieci podczas turnieju BRD
  • Dzieci podczas turnieju BRD
  • Dzieci podczas turnieju BRD
  • Dzieci podczas turnieju BRD
  • Dzieci podczas turnieju BRD
Powrót na górę strony