Wiadomości

Wspólne działania na rzecz bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych

Policjanci, wspólnie z Zarządem Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy, przeprowadzili kolejne działania mające na celu egzekwowanie prawidłowych zachowań na przejściach dla pieszych. Ujawnili 22 wykroczenia, które dotyczyły samych pieszych przechodzących przez przejście i torowisko na czerwonym świetle.

To nie pierwsze tego typu działania, w których bydgoscy policjanci ruchu drogowego połączyli siły z Zarządem Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy i wykorzystali do nich system monitoringu ITS.

W miniony wtorek (14.05.2024) w godz. 8:00-10:00, obserwowali ruch w rejonie przejść dla pieszych na ulicy Wojska Polskiego. Policjanci reagowali na wykroczenia popełniane przez pieszych, którzy, jak pokazuje film, za nic mieli czerwone światło.

Ich reakcja poprzedzona była informacją z systemu ITS obsługiwanego przez pracowników Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, którzy wspólnie z policjantem, na ekranach monitoringu znajdującego się w ich siedzibie przy ulicy Toruńskiej 180a w Bydgoszczy, obserwowali te przejścia i zachowania uczestników ruchu drogowego.

Tylko w ciągu dwugodzinnych działań zarejestrowali aż 22 rażące wykroczenia, polegające na przechodzeniu lub przebieganiu przez jezdnię lub torowisko tramwajowe na czerwonym świetle. Oczywiście policjanci zapowiadają, że tego typu działania będą kontynuowane.

Po raz kolejny przypominamy o zachowaniu szczególnej ostrożności podczas przechodzenia przez jezdnię torowiska tramwajowe i stosowaniu się do sygnalizatorów świetlnych. Dbajmy o swoje bezpieczeństwo.

Powrót na górę strony