Wiadomości

Policjanci z bydgoskiego Śródmieścia zdążyli na czas

Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji policjanci ze śródmiejskiego komisariatu uratowali 15-latkę, która chciała targnąć się na własne życie skacząc z mostu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Podjęte w ostatniej chwili przez patrol czynności zapobiegły nieszczęściu. Nastolatka trafiła pod opiekę medyków.

W minioną sobotę (18.05.2024) około godz. 12:40 dyżurny komisariatu w bydgoskim Śródmieściu przyjął zgłoszenie z prośbą o interwencję w związku z podejrzeniem próby samobójczej. Pilnie został skierowany, w rejon mostu Kazimierza Wielkiego, patrol.

Policjanci, posterunkowy Szymon Leman oraz posterunkowy Sebastian Czerski, dojeżdżając we wskazane miejsce zauważyli bardzo zdenerwowaną, młodą kobietę stojącą przy barierkach mostu. Funkcjonariusze, nie zwlekając i wykorzystując dogodny moment, dobiegli do niej i ją chwycili. Nastolatka była roztrzęsiona policjanci starali się ją uspokoić rozmawiając z nią aż do czasu przyjazdu, wezwanej na miejsce, karetki pogotowia. Decyzją medyków młoda bydgoszczanka została zabrana do szpitala.

Szybko i zdecydowanie podjęte przez funkcjonariuszy działania i udzielona pomoc doprowadziły do uratowania ludzkiego życia.

*

Pamiętajmy, że jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile, czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy, jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami, którzy dyżurują pod numerem telefonu 116 123. Możemy też zajrzeć na stronę www.psychologia.edu.pl, gdzie znajduje się lista placówek, w których możemy uzyskać profesjonalną pomoc. Pamiętajmy, nie musimy być sami z naszymi problemami. Są osoby, które nam pomogą, całkowicie bezpłatnie i anonimowo.

Gdzie szukać pomocy

116 123

Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych w kryzysie emocjonalnym, czynny przez 7 dni w tygodniu w godz. 14.00–22.00

116 111

Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu

800 108 108

Bezpłatny telefon wsparcia, czynny od poniedziałku do niedzieli (z wyjątkiem dni świątecznych) w godz. 14.00–20.00

121 212

Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Rzecznika Praw Dziecka, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu

22 635 09 54

Telefon zaufania dla osób starszych, czynny w poniedziałek, środę, czwartek w godz. 17.00–20.00

Źródło: https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/jak-pomoc-sobie-i-innym-w-depresji

 

 

 

Powrót na górę strony