Wiadomości

Kryminalni z bydgoskiej komendy miejskiej nie odpuszczają na krok i wsadzili za kraty sprawcę rozboju

Żmudna i wnikliwa praca kryminalnych z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy, po raz kolejny, przyniosła wymierny efekt. Zatrzymany przez policjantów sprawca rozboju, do którego doszło w Białych Błotach został tymczasowo aresztowany. 39-latkowi grozi teraz 20 lat odsiadki.

Policjanci z bydgoskiej komendy miejskiej nie odpuszczają nawet na krok, pracując nad sprawami szczególnie dotyczącymi przestępstw tych najbardziej uciążliwych dla społeczeństwa. Tym razem na warsztat wzięli sprawę rozboju, do którego doszło w połowie lutego bieżącego roku w Białych Błotach. Wówczas nieznany sprawca napadł na ekspedientkę kolektury i grożąc użyciem noża zażądał wydania pieniędzy. Kobieta, słusznie obawiając się o własne zdrowie, a nawet życie, wydała mu kilkaset złotych. Przestępstwo zostało zgłoszone, przez przedstawiciela pokrzywdzonego podmiotu, miejscowym policjantom.

Od tego momentu nad sprawą pracowali nie tylko oni, ale również funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy. Ich żmudna i wnikliwa praca przyniosła wymierny efekt.

W miniony poniedziałek (20.05.2024) kryminalni ustalili, że sprawcą tego przestępstwa jest 39-letni mieszkaniec naszego powiatu, a następnie namierzyli go na jednej ze stacji paliw i tam go zatrzymali. Mężczyzna nie krył zdziwienia, stał się agresywny, jednak na niewiele się to zdało. W konsekwencji zgromadzony materiał dowodowy dał podstawę do przedstawienia mu zarzutu rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, a następnie wystąpienia do sądu o zastosowanie wobec niego izolacyjnego środka zapobiegawczego. Wczoraj (22.05.2024), sąd po przesłuchaniu mężczyzny aresztował go tymczasowo na 3 miesiące.

Za tego typu przestępstwo znowelizowany kodeks karny przewiduje karę do 20 lat pozbawienia wolności.  

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 16.03 MB)

Powrót na górę strony