Wiadomości

Akcja profilaktyczna "Trzeźwy poranek" w gminie Dobrcz

Data publikacji 05.07.2024

Policjanci z komisariatu w Koronowie, wspólnie z członkami Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Dobrcza, przeprowadzili akcję profilaktyczną "Trzeźwy poranek" na terenie miasta Dobrcz. Celem akcji była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu tych, którzy stwarzają realne zagrożenia, przede wszystkim nietrzeźwych kierowców.

Koronowscy policjanci podejmują różnego rodzaju inicjatywy mające na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa na terenie działania komisariatu.

Nie inaczej było wczoraj (04.07.2024), gdy wspólnie z członkami Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Dobrcza, zorganizowali działania „Trzeźwy poranek” na drogach Dobrcza. Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość kilkudziesięciu kierowców. Za jazdę na tak zwanym podwójnym gazie został zatrzymany jeden kierujący. Przeprowadzone badanie wykazało 0,79 promila alkoholu w jego organizmie. Teraz czekają go konsekwencje prawne i sprawa w sądzie.

Natomiast odpowiedzialni kierowcy otrzymali granty i upominki. Ze strony kontrolowanych kierowców akcja spotkała się z serdecznością oraz aprobatą.  Działania profilaktyczne na pewno będą kontynuowane.

  • Policjanci i pracownicy urzędu podczas akcji.
  • Policjanci i pracownicy urzędu podczas akcji.
  • Policjanci i pracownicy urzędu podczas akcji.
  • Policjanci i pracownicy urzędu podczas akcji.
Powrót na górę strony