Wiadomości

Policjanci kontrolują obozowiska harcerskie

Data publikacji 09.07.2024

Koronowscy Policjanci, wspólnie ze Strażą Leśną oraz OSP Koronowo, kontynuują kontrole kolonii i obozów harcerskich. Funkcjonariusze sprawdzają je pod kątem bezpieczeństwa oraz udzielają opiekunom cennych wskazówek.

Dzisiaj (09.07.2024) odwiedzili harcerzy wypoczywających w Pólku oraz przy Nadleśnictwie Biała. Wakacyjne akcje „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą” oraz działania „Bezpieczne wakacje 2024” trwają na dobre i będą realizowane aż do końca sezonu letniego. Służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo zobligowane zostały do kontrolowania obozów harcerskich. Stąd policjanci z Komisariatu Policji w Koronowie, wspólnie ze strażakami OSP Koronowo oraz funkcjonariuszami Straży Leśnej z Nadleśnictwa Różanna, odwiedzają obozowiska i stanice by sprawdzić stan bezpieczeństwa dzieci, ich warunki pobytu oraz czy mają zapewnioną odpowiednią opiekę ze strony dorosłych.

Mundurowi skontrolowali już obozy harcerskie zorganizowane na terenach leśnych w Koronowie. Zwrócili uwagę na zapewnienie drożności dróg dojazdowych i ewakuacyjnych. Służby i dowódcy obozów wymienili się niezbędnymi informacjami w tym zakresie.

Miejsca wypoczynku zostały sprawdzone pod kątem dostosowania do obowiązujących przepisów, jak również zabezpieczenia miejsc noclegowych.

Wszystko to w trosce o zapewnienie bezpieczeństwa i porządku na terenie obozowisk. Takie kontrole potrwają do końca wakacji.

  • Policjanci podczas spotkania z harcerzami
  • Policjanci podczas spotkania z harcerzami
  • Policjanci podczas spotkania z harcerzami
  • Policjanci podczas spotkania z harcerzami
Powrót na górę strony