Wiadomości

12 zarzutów dla sprawcy kradzieży w sklepie

Data publikacji 10.07.2024

Naczelnik wydziału prewencji, wraz z dzielnicowym Komisariatu Policji w Koronowie, zatrzymali 40-latka, który jak się okazało, notorycznie kradł alkohol oraz artykuły spożywcze w jednym ze sklepów na terenie miasta. Mężczyzna usłyszał 12 zarzutów. Czeka go sprawa w sądzie.

Policjanci z koronowskiego komisariatu zostali poinformowani przez pracowników jednego z dyskontów o notorycznych kradzieżach artykułów spożywczych oraz alkoholu. Postanowili przyjrzeć się tej sprawie. Funkcjonariusze między innymi zabezpieczyli monitoring, który zarejestrował wizerunek domniemanego sprawcy. Dzięki dobremu rozpoznaniu dzielnicowej, koronowscy policjanci ustalili, że za tymi kradzieżami może stać 40-letni mieszkaniec miasta.

W miniony piątek (05.07.2024) Naczelnik Wydziału Prewencji Komisariatu Policji w Koronowie, wraz z dzielnicowym, na ulicy Bydgoskiej, rozpoznali spośród jednego z przechodniów osobę podejrzewaną o dokonanie przestępstwa. Zatrzymali go i doprowadzili do komisariatu.

Jak wynika z policyjnych ustaleń mężczyzna w krótkich odstępach czasu, z jednego sklepu, ukradł towar na łączną kwotę ponad tysiąca złotych. Funkcjonariusze przedstawili mu aż 12 zarzutów. 40-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. 

Powrót na górę strony