Wiadomości

Bydgoscy wodniacy pomogli pływającym na rowerach wodnych podczas burzy

Wakacje w pełni. Piękna pogoda sprzyja wypoczynkowi nad wodą. Nad bezpieczeństwem osób kąpiących się i pływających różnego rodzaju jednostkami czuwają bydgoscy wodniacy. Czasami bywa tak, że następuje nagłe załamanie pogody. Wówczas policjanci dbają o to, by wszystkie jednostki pływające dotarły do brzegu. Nie inaczej było wczoraj, gdy po upalnym dniu nadeszły burze. W tym czasie 10 osób pływało rowerami wodnymi po Brdyujściu. Policjanci zadbali, by wszyscy bezpiecznie dotarli do brzegu.

Sezon pełnienia przez policjantów z ogniwa wodnego Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy służb na wodzie trwa w najlepsze. Policyjni wodniacy czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców naszego miasta i regionu, korzystających z uroków wypoczynku nad wodą, prowadząc jednocześnie kontrole pod kątem: trzeźwości osoby kierującej jednostką pływającą, uprawnień do kierowania łodzią, uprawnień do amatorskiego połowu ryb, natomiast w odniesieniu do łodzi pod kątem rejestracji i obowiązkowego wyposażenia w środki ratunkowe.

Policjanci służą również pomocą w przypadku zdarzeń losowych czy załamania pogody, które mogą powodować zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia osób będących na wodzie. Przykładem jest wczorajsza (10.07.2024) sytuacja z Toru Regatowego na Brdyujściu. Funkcjonariusze, widząc zbliżającą się burzę, sprawdzali wody tej okolicy pod kątem przebywania jednostek pływających. W pewnym momencie zauważyli 10 osób płynących trzema rowerami wodnymi. Nie zwlekając odholowali je bezpiecznie do brzegu.

Dzięki szybkiemu i sprawnemu działaniu policjantów załogi bezpiecznie dotarły na nabrzeże, gdzie oddały sprzęt pływający w wypożyczalni i w ten sposób uniknęły skrajnie niebezpiecznej sytuacji.

***

Bydgoscy funkcjonariusze przypominają o rozwadze podczas pływania różnego rodzaju sprzętem po akwenach. Pamiętajmy, że w pierwszej kolejności o własne bezpieczeństwo musimy zadbać sami. Przewidujmy, jakie niebezpieczeństwa może nieść za sobą nasze zachowanie, brawurowa zabawa, popisywanie się przed znajomymi czy alkohol. Ważnym aspektem bezpiecznego pływania jest pogoda. Bierzmy ją pod uwagę. Może ona w każdym momencie się zmienić.

Powrót na górę strony