Fordońscy policjanci po raz kolejny uratowali ludzkie życie
Policjanci z bydgoskiego Fordonu uratowali mężczyznę, który próbował targnąć się na własne życie. Funkcjonariusze w porę zdjęli go z okna znajdującego się na 4. piętrze w bloku. Dzięki ich szybkiej reakcji desperat trafił pod opiekę medyków.
W poniedziałek (27.01.2025) dyżurny z bydgoskiego Fordonu skierował policjantów w miejsce, gdzie według zgłoszenia mężczyzna miał wystawiać nogi za okno tak, jakby chciał wyskoczyć. Na miejscu funkcjonariusze potwierdzili te informacje. Zauważyli mężczyznę, który siedząc na parapecie wystawał za okno, w ręku trzymał butelkę. Dodatkowo, miał słuchawki na uszach, przez co nie reagował na wołania policjantów i prośby o wejście do środka.
W takiej sytuacji cenna jest każda sekunda. Funkcjonariusze ustalili, na które piętro i do którego mieszkania muszą się kierować. Z uwagi na zagrożenie życia i zdrowia podjęli szybką decyzję o wejściu do lokalu. W jednym z pokoi zauważyli wychylającego się niebezpiecznie mężczyznę. Policjanci wykorzystali fakt, że miał on słuchawki na uszach i nie słyszał, że weszli do mieszkania, szybko do niego podbiegli i wciągnęli go do środka. Chwilę później trafił pod opiekę medyków.
To już kolejny raz kiedy fordońscy policjanci uratowali czyjeś życie. Ich determinacja i zaangażowanie doprowadziły do uniknięcia tragedii. Postawa, jaką reprezentują, zasługuje na ogromną pochwałę.
*
Pamiętajmy, że jeśli potrzebujemy pomocy nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile, czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami, którzy dyżurują pod numerem telefonu 116 123. Możemy też zajrzeć na stronę www.psychologia.edu.pl, gdzie znajduje się lista placówek, w których możemy uzyskać profesjonalną pomoc. Pamiętajmy, nie musimy być sami z naszymi problemami. Są osoby, które nam pomogą, całkowicie bezpłatnie i anonimowo.
Gdzie szukać pomocy?
116 123 - Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych w kryzysie emocjonalnym, czynny przez 7 dni w tygodniu w godz. 14.00–22.00
116 111 - Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu
800 108 108 - Bezpłatny telefon wsparcia, czynny od poniedziałku do niedzieli (z wyjątkiem dni świątecznych) w godz. 14.00–20.00
121 212 - Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Rzecznika Praw Dziecka, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu
22 635 09 54 - Telefon zaufania dla osób starszych, czynny w poniedziałek, środę, czwartek w godz. 17.00–20.00
Źródło: https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/jak-pomoc-sobie-i-innym-w-depresji