Podsumowanie działań „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego" na drogach powiatu bydgoskiego
Wczoraj bydgoscy policjanci prowadzili działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego" w ramach działań wojewódzkich. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów.
Piesi i rowerzyści są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego. W trosce o ich bezpieczeństwo bydgoscy policjanci prowadzili wczorajsze (10.06.2025) działania pod nazwą „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” w ramach działań wojewódzkich. Akcja ta jest organizowana w celu poprawy bezpieczeństwa niezmotoryzowanych uczestników ruchu drogowego. W ramach działań policjanci zwracali uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych i rowerzystów.
Podczas działań bydgoscy policjanci ujawnili 89 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami wobec pieszych oraz 4 wobec rowerzystów. Należały do nich:
- przekraczanie prędkości w rejonie przejścia dla pieszych (aż w 63 przypadkach),
- wyprzedzanie na przejściach dla pieszych lub bezpośrednio przed nimi,
- nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu dla pieszych lub w innych okolicznościach.
Kolejny raz apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o przestrzeganie przepisów oraz zachowanie ostrożności i rozwagi podczas poruszania się po drodze.
autor: kom. Lidia Kowalska
publikacja: kom. Lidia Kowalska
Opis filmu: Podsumowanie działań „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego" na drogach powiatu bydgoskiego
Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 40.9 MB)