Bydgoscy profilaktycy z wizytą w STEP Przedszkolu nr 1 w Bydgoszczy
Profilaktycy z bydgoskiej komendy miejskiej byli gośćmi przedszkolaków i opiekunów w STEP Przedszkolu nr 1 im. Janusza Korczaka w Bydgoszczy. Spotkanie miało na celu przypomnienie najmłodszym podstawowych zasad poruszania się po drogach oraz wyrobienie nawyków sprzyjających bezpieczeństwu.
Podczas wczorajszych (8.10.2025) zajęć profilaktycznych w STEP Przedszkolu nr 1 im. Janusza Korczaka w Bydgoszczy, policjanci rozmawiali z dziećmi o tym, jak prawidłowo i bezpiecznie przechodzić przez ulicę, zwracając uwagę na konieczność zachowania ostrożności zarówno na przejściach dla pieszych wyposażonych w sygnalizację świetlną, jak i bez nich. Najmłodsi poznali także wybrane znaki drogowe oraz utrwalili znaczenie kolorów sygnalizacji świetlnej.
Nie zabrakło również przypomnienia o konieczności noszenia elementów odblaskowych, które w znacznym stopniu zwiększają widoczność pieszych, szczególnie jesienią i zimą, gdy zmrok zapada dużo wcześniej.
Zajęcia zakończyły się zabawą w miasteczku ruchu drogowego, gdzie dzieci mogły w praktyce sprawdzić zdobytą wiedzę, ucząc się poprzez zabawę prawidłowych zachowań na drodze.
Takie spotkania stanowią istotny element profilaktyki i są inwestycją w bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu.
autor/publikacja: sierż. sztab. Jakub Skrzypek