Podziękowania Komendanta Miejskiego Policji w Bydgoszczy dla kierowcy autobusu komunikacji miejskiej
Komendant Miejski Policji w Bydgoszczy, młodszy inspektor Mariusz Gaik, podziękował Panu Grzegorzowi Małkiewiczowi kierowcy autobusu Miejskich Zakładów Komunikacyjnych w Bydgoszczy za wzorową reakcję, która odegrała kluczową rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa 11-miesięcznemu dziecku oraz zapobiegła eskalacji niebezpiecznego zdarzenia.
Wszystko wydarzyło się w nocy 16 listopada 2025 roku około godziny 3:20 na ulicy Wojska Polskiego w Bydgoszczy. Wówczas do autobusu komunikacji miejskiej wbiegł pobudzony i agresywny mężczyzna trzymający na rękach małe dziecko ubrane tylko w piżamkę.
Widząc, że jego zachowanie może stanowić zagrożenie dla życia i zdrowia niemowlęcia, kierowca Pan Grzegorz Małkiewicz, natychmiast podjął zdecydowaną interwencję. Zablokował drzwi autobusu, nakłonił mężczyznę do oddania chłopca, a następnie powiadomił służby.
Na miejsce szybko przybyli policjanci, którzy zatrzymali agresora oraz zapewnili bezpieczeństwo dziecku wzywając także służby medyczne. Zarówno dziecko w obecności, przybyłej na miejsce, matki oraz zatrzymany zostali przewiezieni na badania do szpitala.
W konsekwencji 30-latek odpowie za narażenie niemowlęcia na utratę życia lub zdrowia. Dziecku na szczęście nic się nie stało. Prokurator zastosował wobec 30-letniego sprawcy policyjny dozór. Mężczyzna ma również zakaz zbliżania do chłopca, a także nakaz opuszczenia wspólnie zajmowanego lokalu.
Doceniając postawę Pana Grzegorza Małkiewicza, Komendant Miejski Policji w Bydgoszczy młodszy inspektor Mariusz Gaik zaprosił go dzisiaj (20.11.2025) do komendy i podziękował za jego czujność, profesjonalizm i opanowanie w sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia, a także zdecydowaną reakcję. W dowód uznania wręczył mu list gratulacyjny, pamiątkową statuetkę oraz drobne upominki.




