Kryminalni z bydgoskich Wyżyn zabezpieczyli podrobioną odzież
Policjanci z komisariatu na Wyżynach zabezpieczyli kilkaset „podróbek” markowej odzieży. 43-latek ze Świecia odpowie za sprzedaż nielegalnych towarów. Trwa postępowanie w sprawie naruszenia prawa o własności przemysłowej.
W minioną niedzielę (15.02.2026) policjanci z komisariatu na Wyżynach skontrolowali targowisko przy ulicy Glinki w Bydgoszczy. Podczas działań kryminalni zatrzymali mężczyznę, który sprzedawał towary z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych marek. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 600 sztuk odzieży: kurtek, bluz, spodni, koszulek, różnego rodzaju czapek, rękawiczek zimowych, pasków do spodni oraz skarpet. W związku z tym 43-letni mieszkaniec Świecia został przewieziony do komisariatu, gdzie następnie został przesłuchany.
Mężczyzna odpowie za wprowadzanie do obrotu towarów z podrobionymi znakami towarowymi.
Za przestępstwo sprzedaży „podróbek” grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, a w przypadku, gdy jest to stałe źródło dochodu podejrzanego nawet 5 lat więzienia.
autor: nadkom. Lidia Kowalska
publikacja: nadkom. Lidia Kowalska


