Policjanci dbali o bezpieczeństwo podczas maratonu MTB w Koronowie
Policjanci z koronowskiego komisariatu dbali o bezpieczeństwo podczas jednodniowego maratonu rowerowego MTB w Koronowie. Funkcjonariusze byli obecni w szczególnie newralgicznych miejscach, gdzie kierowali ruchem, by zawodnicy mogli bez przeszkód dotrzeć do mety zawodów.
W minioną sobotę (11.04.2026) po raz dziewiąty w Koronowie odbył się maraton rowerowy MTB Koronowo, a po raz trzeci w randze Pucharu Polski. Trasa prowadziła wzdłuż malowniczego Zalewu Koronowskiego oraz zabytków i dla wielu uczestników otworzyła tegoroczny sezon rowerowy. Trasa była wymagająca i w różnym terenie, niejednokrotnie przecinająca lokalne drogi i ulice.
Dlatego też obecność koronowskich policjantów okazała się nieoceniona. Funkcjonariusze nie tylko zabezpieczali trasę przejazdu, ale przede wszystkim kierowali ruchem w najbardziej newralgicznych miejscach, czyli wszędzie tam, gdzie trasa maratonu wymagała zatrzymania ruchu pojazdów.
autor: nadkom. Lidia Kowalska
publikacja: nadkom. Lidia Kowalska