Wiadomości

Dobiegła końca kolejna edycja programu "Bezpieczna Kobieta"

Data publikacji 21.12.2015

W piątek (18.12.2015) odbył się egzamin praktyczny, podczas którego uczestniczki musiały wykazać się umiejętnościami nabytymi podczas wcześniejszych spotkań. W czasie trwania kursu Panie uczyły się unikania sytuacji niebezpiecznych oraz obrony w przypadku, gdy napadu nie uda się uniknąć.

Zestaw przygotowanych technik obejmował m.in. uderzenia, kopnięcia oraz uwalnianie się z obchwytów ciała i duszeń. Techniki zostały tak przygotowane, aby mogła je zastosować każda z Pań, czyli proste i skuteczne. Po egzaminie prowadzący, mł. asp. Szymon Porażyński z wydziału prewencji bydgoskiej komendy i st. spec. Krzysztof Gawrych z bydgoskiej straży miejskiej, wręczyli Paniom dyplomy i drobne upominki.

"Bezpieczna Kobieta" to program prowadzony od kilku lat przy współudziale Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy, Straży Miejskiej w Bydgoszczy oraz Maltańskiej Służby Medycznej. Zajęcia praktyczne poprzedza część teoretyczna. Panie nabywają wiedzę dotyczącą przemocy w rodzinie, procedury stosowania „Niebieskiej Karty”, aspektów prawnych samoobrony, a także ćwiczą udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej. Program zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem i jest pozytywnie oceniany przez uczestniczki.

Kolejna edycja odbędzie się pod koniec lutego 2016 roku. Będziemy informować o zapisach.

Serdecznie zapraszamy!

  • egzamin z zajęć praktycznych
  • egzamin z zajęć praktycznych
  • egzamin z zajęć praktycznych
  • egzamin z zajęć praktycznych
  • egzamin z zajęć praktycznych
  • wspólne zdjęcie
Powrót na górę strony