Wiadomości

Areszt dla podejrzanych o pobicie ze skutkiem śmiertelnym

Data publikacji 15.01.2016

Na trzy miesiące aresztu trafiło dwóch mężczyzn zatrzymanych przez kryminalnych z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy. Taką decyzję podjął sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy. 31 i 23-latek podejrzani są o pobicie ze skutkiem śmiertelnym. Zdarzenie miało miejsce ponad trzy miesiące temu. Może im grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

Wszystko miało swój początek w październiku (19.10.2015), wówczas policjanci otrzymali zgłoszenie o śmierci mężczyzny, który został znaleziony w jednym z mieszkań na terenie Błonia. Na miejsce została skierowana ekipa dochodzeniowo-śledcza, która przeprowadziła oględziny i zabezpieczyła dowody. Policjanci ustalili tożsamość mężczyzny, był to 43-letni mieszkaniec Bydgoszczy. Do jego zgonu doszło na początku października. Jego ciało zostało zabezpieczone w Zakładzie Medycyny Sądowej. W wyniku przeprowadzonej sekcji zwłok okazało się, że do śmierci mężczyzny mogły przyczynić się inne osoby. 

Sprawą zajęli się kryminalni z bydgoskiej komendy. Wnikliwie analizując, krok po kroku każdą informację, a także zabezpieczone ślady wpadli na trop dwóch podejrzewanych. Funkcjonariusze wiedzieli już, że jeden z nich jest poszukiwany listem gończym do odbycia kary pozbawienia wolności za inne przestępstwa. W minionym tygodniu (05.01.2016) policjanci namierzyli go i zatrzymali. 31-latek trafił do więzienia. Natomiast w środę (13.01.2016) wpadł w ręce kryminalnych drugi z podejrzewanych (23-latek).

Obaj zostali przesłuchani przez śledczych z bydgoskiej komendy. Następnie prokurator nadzorujący śledztwo, na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawił im zarzut pobicia ze skutkiem śmiertelnym. Co więcej, młodszy usłyszał drugi zarzut. Jak się okazało, 23-latek groził swojemu ojczymowi i uderzył go powodując uszkodzenie ciała.

Dzisiaj (15.01.2016) kryminalni doprowadzili podejrzanych do sądu na posiedzenie aresztowe. Sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował ich na okres trzech miesięcy. Za pobicie ze skutkiem śmiertelnym grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony