Wiadomości

Napastnicy odpowiedzą za usiłowanie rozboju

Data publikacji 27.01.2016

Dwóch 39-latków odpowie za usiłowanie rozboju. Mężczyźni napadli na bydgoszczanina, żądając od niego pieniędzy. Jednak nie osiągnęli zamierzonego celu. Zostali zatrzymani przez policjantów z bydgoskiego Śródmieścia. Za to przestępstwo grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (25.01.2016) na klatce schodowej przy ulicy Cieszkowskiego w Bydgoszczy. Wówczas dwóch mężczyzn zaatakowało bydgoszczanina. Napastnicy kopiąc go i grożąc nożem zażądali, aby dał im 250 złotych. Pokrzywdzony w trakcie napaści zdążył się oswobodzić i uciec. O całym zajściu zostali powiadomieni policjanci z bydgoskiego Śródmieścia.

Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze ustalili napastników i zatrzymali ich. Dwóch 39-latków trafiło do policyjnego aresztu. Śródmiejscy śledczy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili im zarzut usiłowania rozboju. Dzisiaj (27.01.2016) kryminalni doprowadzili podejrzanych do prokuratora, który zadecyduje o ich dalszym losie. Policjanci wnioskują o tymczasowy areszt.

Powrót na górę strony