Funkcjonariusze z bydgoskiego Szwederowa spotkali się z uczniami
W środę i czwartek (10-11.02.2016) Monika Gosz z Zespołu Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii oraz dzielnicowy sierż. sztab. Grzegorz Małas przeprowadzili cykl zajęć z uczniami Gimnazjum nr 23 w Bydgoszczy. Rozmawiali z młodzieżą na temat odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz szkodliwości dopalaczy i innych środków odurzających.
Zajęcia przeprowadzone zostały w Gimnazjum nr 23 mieszczącym się w Bydgoszczy przy ul. Czackiego 8 w ramach "Szkolnego tygodnia walki z przemocą i agresją". W jego ramach przedstawiciele Policji podczas zajęć z młodzieżą poruszyli zagadnienia związane z ustawą o postępowaniu w sprawach nieletnich i ustawią o przeciwdziałaniu narkomanii.
Goście przedstawili uczniom, jaką odpowiedzialność karną mogą ponieść za popełnione czyny karalne. Wyjaśnili im, na czym polega zjawisko demoralizacji, a także opowiedzieli o konsekwencjach, jakie niesie za sobą między innymi spożywanie alkoholu czy nierealizowanie obowiązku szkolnego. Poruszyli temat najczęściej popełnianych przez nieletnich czynów karalnych oraz środków wychowawczych i poprawczych stosowanych przez sąd wobec ich sprawców.
Podczas spotkań z młodzieżą nie zabrakło także dyskusji w ramach akcji "Dopalacze kradną życie". Młodym ludziom uświadamiano konsekwencje płynące z eksperymentowania z dopalaczami dotyczące wielu sfer życia. Przedstawiono przypadki młodych ludzi trafiających w ciężkim stanie do szpitali w związku z zatruciami dopalaczami.
Młodzież brała aktywny udział w dyskusji dzieląc się własnymi spostrzeżeniami i zadając pytania dotyczące tematu spotkania.