Wiadomości

Policjanci z bydgoskich Wyżyn zabezpieczyli amfetaminę

Data publikacji 17.03.2016

Kryminalni z bydgoskich Wyżyn zatrzymali bydgoszczanina podejrzanego o przestępstwo narkotykowe. Funkcjonariusze znaleźli przy nim amfetaminę, z której można by było zrobić blisko 50 porcji narkotyku. Policjanci zabezpieczyli też laptop pochodzący z kradzieży. Teraz za swoje postępowanie będzie odpowiadać przed sądem.

Do zdarzenia doszło wczoraj (16.03.2016) po południu. Wcześniej kryminalni z bydgoskich Wyżyn ustalili, że jeden z mieszkańców Bydgoszczy może przewozić w samochodzie narkotyki. Funkcjonariusze wytypowali samochód, którym ma poruszać się podejrzewany. Przystępując do realizacji namierzyli 31-latka za kierownicą peugeota. Zatrzymali go do kontroli na ulicy Magnuszewskiej.

Policjanci podczas legitymowania kierowcy znaleźli przy nim trzy paczuszki z białym proszkiem. Co więcej, w samochodzie zabezpieczyli laptop, który po sprawdzeniu w policyjnej bazie widniał, jako kradziony z terenu Śródmieścia. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komisariatu na bydgoskich Wyżynach.

Tam podczas przeszukania okazało się, że w bieliźnie ma schowany pakunek z białym proszkiem. Wstępne badania narkotesterem wykazały, że jest to amfetamina. Łącznie kryminalni zabezpieczyli blisko 50 g narkotyku. Śledczy z bydgoskich Wyżyn na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili 31-latkowi zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony