Wiadomości

Areszt za poranny rozbój

Data publikacji 21.03.2016

Do 12 lat więzienia grozi za rozbój. Taką karą zagrożeni są trzej sprawcy, którzy napadli na mężczyznę kradnąc mu telefon. Na trop sprawców wpadł dzielnicowy z Solca Kujawskiego. Chwilę później napastnicy byli już w rękach policjantów z ruchu drogowego. Dwaj z nich są już aresztowani.

W sobotę (19.03.2016) rano dyżurny bydgoskiej policji otrzymał informację o rozboju na przystanku autobusowym w miejscowości Rudy (gm. Solec Kujawski). Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że został napadnięty przez trzech mężczyzn. Jeden z nich po kilkukrotnym uderzeniu go w twarz, zabrał mu telefon.

Sprawą natychmiast zajęli się policjanci z Solca Kujawskiego. Z zebranych informacji wynikało, że sprawcy wsiedli do autobusu. Był to trop, który pozwolił dzielnicowemu ustalić kierunek podróży rozbójników. Z jego informacji wynikało, że mężczyźni wysiedli w Bydgoszczy przy dworcu PKS.

W tym czasie na bieżąco był informowany dyżurny bydgoskiej policji, który powiadomił pobliskie patrole o zdarzeniu i rysopisie sprawców. Chwilę później, patrol ruchu drogowego zauważył podejrzewanych w pobliżu ronda Ossolińskich. Mundurowi zatrzymali mężczyzn. 30, 29 i 20-latek zostali przewiezieni do policyjnego aresztu. Skradziony telefon został odzyskany.

Wczoraj (20.03.2016) śledczy z Solca Kujawskiego na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili podejrzanym zarzut rozboju. Jeszcze tego samego dnia mężczyźni zostali doprowadzeni do prokuratora, który po ich przesłuchaniu postanowił zastosować wobec 20-latka policyjny dozór. Natomiast wobec pozostałych dwóch osób wnioskował do sądu o tymczasowy areszt. Dzisiaj (21.03.2016) sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował ich na dwa miesiące.

 

Powrót na górę strony