Wiadomości

Odpowiedzą za chuligańskie zachowanie

Data publikacji 07.04.2016

Patrol z bydgoskiego Szwederowa namierzył i zatrzymał wandali. Trzech bydgoszczan podczas nocnego spaceru niszczyło to, co miało w zasięgu ręki. Wszyscy byli pijani. Podejrzani usłyszeli zarzut przestępstwa uszkodzenia mienia o charakterze chuligańskim.

Wczoraj (06.04.2016) przed godziną 3:00 dyżurny z bydgoskiego Szwederowa otrzymał informację o dewastacji zaparkowanych pojazdów. Na ulicę Konopnicką został natychmiast skierowany patrol. Mundurowi na miejscu zastali zgłaszającego, który opisał całą sytuację oraz rysopisy sprawców. W pobliżu funkcjonariusze zauważyli uszkodzone dwa pojazdy, z których jeden miał urwane lusterko, a drugi zbity wkład w lusterku.

Policjanci razem ze zgłaszającym zaczęli sprawdzać okoliczne ulice. W trakcie patrolu zauważyli opisywanych mężczyzn przy ulicy Ugory. Osoby te na widok radiowozu szybkim krokiem przeszły na drugą stronę ulicy, gdzie usiadły na ławce znajdującej się na przystanku. Patrol zatrzymali ich. Dwóch z nich miało widoczne rany na ciele. Mundurowi wezwali na miejsce pogotowie, które udzieliło im pomocy.

Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Wszyscy byli pijani. Śledczy z bydgoskiego Szwederowa na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili 30, 21 i 20-latkowi łącznie cztery zarzuty przestępstw uszkodzenia mienia o charakterze chuligańskim.

Jak się okazało, oprócz uszkodzonych pojazdów, wybili też szybę w oknie kamienicy i uszkodzili baner reklamowy w jednym ze sklepów. Za przestępstwo uszkodzenia mienia grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony