Wiadomości

Policjanci z bydgoskich Wyżyn zatrzymali wandali

Data publikacji 04.05.2016

Patrol z bydgoskich Wyżyn zatrzymał podejrzanych o dewastacje. 18, 19 i 20-latek powybijali kamieniami szyby na przystanku tramwajowym. Dodatkowo najmłodszy z nich uszkodził szybę w sklepie. Straty oszacowano na kilka tysięcy złotych. Za uszkodzenie mienia grozi do 5 lat więzienia.

Wczoraj (03.05.2016) około godziny 21:30 dyżurny z bydgoskich Wyżyn otrzymał informację o dewastacji przystanku przy ulicy Wojska Polskiego a Baczyńskiego. Na miejsce natychmiast wysłał patrol.

Tam policjanci zauważyli grupę młodych osób, która wsiadła do miejskiego autobusu. Funkcjonariusze szybko ustalili, że to właśnie ta grupa przed chwilą zdewastowała przystanek tramwajowy. Mundurowi zatrzymali autobus. Z pomocą drugiego patrolu „wyciągnęli” z pojazdu pięć osób. Następnie funkcjonariusze pojechali sprawdzić miejsce zdarzenia.

Jak się okazało, wiata przystanku miała powybijane szyby. To nie był koniec niespodzianek. Chwilę później policjanci otrzymali drugie zgłoszenie, z którego wynikało, że pobliski sklep ma uszkodzoną witrynę sklepową. Świadkowie potwierdzili, że za tymi dewastacjami stoi zatrzymana grupa. Cała piątka została przewieziona do policyjnego aresztu. Wszyscy byli nietrzeźwi.

Sprawą zajęli się śledczy z bydgoskich Wyżyn. Policjanci na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przesłuchali dwie osoby w charakterze świadka. Natomiast pozostałej trójce (18, 19 i 20-l.) przedstawili zarzut uszkodzenia mienia. Dodatkowo najmłodszy z nich odpowie za uszkodzenie szyby w sklepie. Teraz za swoje postępowanie będą odpowiadać przed sądem.  

Powrót na górę strony