Wiadomości

Policyjny patrol nakrył podejrzanych na kradzieży

Data publikacji 08.06.2016

Policjanci z bydgoskich Wyżyn zatrzymali trzech mieszkańców Torunia podejrzanych o kradzież. Mężczyźni kradli przewody z ziemi. Funkcjonariusze nakryli ich w trakcie „pracy”. Dodatkowo w ich samochodzie znaleźli amfetaminę. Teraz za swoje postępowanie będą odpowiadać przed sądem.

Wczoraj (07.06.2016) patrol z bydgoskich Wyżyn kontrolując teren Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego zauważył w pobliżu ulicy Strzeleckiej świeżo wykopane doły. Nieopodal znajdował się odcięty przewód, łom, szpadel oraz dwa plecaki z narzędziami. O tej sytuacji zostali powiadomieni kryminalnych, którzy przyjechali na miejsce i razem z patrolem sprawdzili pobliski teren. Niestety nikogo nie znaleźli.

Po niespełna godzinie mundurowi ponownie przyjechali w to miejsce. Tym razem stał już tam zaparkowany pojazd marki VW T4. Funkcjonariusze szybko poszli sprawdzić miejsce, w którym ujawnili doły. Tam zauważyli dwóch mężczyzn.

W trakcie legitymowania okazało się, że są to mieszkańcy Torunia, którzy nie byli w stanie sensownie wytłumaczyć swojej obecności w tym miejscu. Co chwilę zmieniali swoją wersję. Policjanci poszli z nimi do zaparkowanego samochodu. 29 i 22-latek twierdzili, że samochód jest ich, ale zgubili od niego kluczyki. Jednak po chwili zmienili wersję i stwierdzili, że kluczyki ma ich kolega, który pojawił się chwilę później.

Z kolei 21-letni mieszkaniec Torunia twierdził, że ich nie zna. Funkcjonariusze znaleźli przy nim kluczyki od vw. Po przeszukaniu auta okazało się, że znajdują się w nim dwa szpadle, a w rozdarciu fotela kierowcy ukryte są dwa woreczki z amfetaminą. Cała trójka została zatrzymana i dowieziona do policyjnego aresztu.

Śledczy z bydgoskich Wyżyn na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili im zarzut kradzieży, za który grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo 22-latek odpowie za posiadanie zakazanych substancji psychoaktywnych. Teraz za swoje postępowanie będą odpowiadać przed sądem.

Powrót na górę strony