Wiadomości

Policjanci namierzyli złodzieja

Data publikacji 22.07.2016

Patrol z bydgoskiego Śródmieścia zatrzymał 58-latka podejrzanego o kradzież. Mężczyzna ukradł statyw do kamery. Funkcjonariusze na podstawie monitoringu rozpoznali sprawcę i namierzyli go na sąsiedniej ulicy. Skradzione mienie zostało odzyskane. Śledczy udowodnili mu jeszcze jedną kradzież.

Wczoraj (21.07.2016) dyżurny z bydgoskiego Śródmieścia otrzymał informację o kradzieży na ulicy Marcinkowskiego. Na miejsce skierował patrol. Tam mundurowi zastali zgłaszającego.

Z jego relacji wynikało, że z terenu posesji na parkingu wewnętrznym pod jego nieuwagę został mu skradziony statyw do kamery. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez monitoring. Funkcjonariusze oglądając nagrany materiał rozpoznali sprawcę. Z ich ustaleń wynikało, że mężczyzna ten często przebywa na ulicy Dworcowej.

Policjanci opatrolowali tą ulice. Przy jednym ze sklepów zauważyli go. Po krótkiej rozmowie 58-latek przyznał się do kradzieży. Funkcjonariusze odzyskali też statyw, który został schowany w wejściu do jednej z kamienic. Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Był pijany, miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

Śledczy z bydgoskiego Śródmieścia przedstawili mu zarzut kradzieży. Co więcej, udowodnili mu jeszcze jedną kradzież z 9 lipca 2016 roku. Wówczas w jednej z instytucji w Bydgoszczy ukradł dwa obrazy. Przestępstw tych dokonał w warunkach tzw. „recydywy”. Teraz za swoje postępowanie będzie odpowiadać przed sądem.

Powrót na górę strony