Wiadomości

Zniszczyli rogi renifera, a później bombkę z dekoracji świątecznych

Data publikacji 12.12.2016

Młodzi ludzie w ramach zabawy postanowili bliżej zapoznać się z iluminacjami świątecznymi na Starym Rynku w Bydgoszczy. Jednak zamiast podziwiać ich piękno, urwali rogi stojącemu tam reniferowi. Później jeden z nich postanowił zagrać w piłkę, którą była zerwana z ozdobnych łuków bombka.

W miniony piątek (9.12.2016) ok. godz. 2:20 dyżurny z komisariatu na bydgoskim Szwederowie otrzymał informację od pracownika monitoringu miejskiego, że mężczyzna, któremu towarzyszą trzy inne osoby, zerwał bombkę z dekoracji świątecznych znajdujących się na Starym Rynku. Następnie zaczął ją kopać jak piłkę. Skierowany na miejsce patrol opisywaną grupę osób zastał na ulicy Gdańskiej. Mężczyzna zapytany o ten fakt przyznał, że zerwał bombkę i wskazał miejsce, gdzie ją wyrzucił. Bombka została zabezpieczona do prowadzonej sprawy.


Następnego dnia okazało się, że nie tylko bombka uległa zniszczeniu. Ci sami amatorzy dekoracji świątecznych zniszczyli również renifera. Potwierdza to również zapis monitoringu. Po jego sprawdzeniu okazało się, że dwie godziny wcześniej opisywana grupa osób postanowiła bliżej zapoznać się z reniferem stojącym na Starym Rynku. Dwoje z nich weszło na iluminację i urwało rogi zwierzęciu. W tej sprawie zostało przyjęte zawiadomienie. Straty oszacowano na kwotę 5 tysięcy złotych.

19-latkowie odpowiedzą za zniszczenie mienia, za co może im grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony