Wiadomości

Pijany 19-latek rozbił szybę w autobusie

Data publikacji 17.02.2017

Policjanci z bydgoskiego oddziału prewencji zatrzymali pijanego 19-latka, który na przystanku autobusowym, rozbił szybę w autobusie. Młody mężczyzna usłyszał już zarzut uszkodzenia mienia. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

W środę (15.02.2017) wieczorem policjanci z bydgoskiego oddziału prewencji patrolując ulicę Kołobrzeską zostali poproszeni przez kierowcę autobusu o pomoc. Z jego relacji wynikało, że kilka minut wcześniej na przystanku autobusowym przy ulicy Głowackiego, ktoś od strony jezdni, kopniakiem wybił szybę w autobusie, po czym uciekł. Zgłaszający podał rysopis sprawcy.

Chwilę później, mundurowi zauważyli przy ulicy Kołobrzeskiej grupę osób, wśród której był opisany mężczyzna. Ten na widok funkcjonariuszy zaczął uciekać. Pościg nie trwał długo. Po kilku metrach uciekinier był już w rękach policjantów. 19-latek trafił do komisariatu na bydgoskim Śródmieściu. Badanie trzeźwości zatrzymanego wykazało, że był pijany. Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Następnego dnia, gdy wytrzeźwiał, śledczy przedstawili mu zarzut uszkodzenia mienia. Za to przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony