Wiadomości

Odpowiedzą za dewastację oraz znieważenie policjanta

Data publikacji 11.04.2017

Patrol z Koronowa zatrzymał trzy osoby podejrzane o uszkodzenie mienia. Mężczyźni obrzucili kamieniami samochód oraz dom należący do mieszkańca Koronowa. Podczas interwencji znieważyli też funkcjonariuszy. Byli pijani. Za uszkodzenie mienia grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło po północy, wówczas dyżurny z Koronowa otrzymał informację o uszkodzeniu pojazdu. Z relacji zgłaszającego wynikało, że samochód został uszkodzony na terenie jednej z posesji w Koronowie. Pod wskazany adres został natychmiast skierowany patrol.

Mundurowi dojeżdżając na miejsce zauważyli trzech mężczyzn, którzy na ich widok zmienili kierunek marszu. Funkcjonariusze zatrzymali ich i wylegitymowali. Po chwili na miejsce przyszedł zgłaszający, który wskazał ich, jako sprawców. Jak się okazało 42, 21 i 19-latek obrzucili kamieniami jego samochód oraz dom. Uszkodzeniu uległa karoseria auta oraz elewacja budynku.

Patrol poinformował podejrzewanych o zatrzymaniu. W tym momencie osoby te stały się agresywne. Mężczyźni zaczęli znieważać funkcjonariuszy słowami obelżywymi. Na miejsce został wezwany drugi patrol. W międzyczasie policjanci obezwładnili agresorów. Cała trójka został przewieziona do policyjnego aresztu. Wszyscy byli pijani. Mieli około dwóch promili alkoholu w organizmie.

Zatrzymani po wytrzeźwieniu usłyszeli dwa zarzuty dotyczące uszkodzenia mienia oraz znieważenia funkcjonariusza publicznego. Teraz za swoje postępowanie będą odpowiadać przed sądem.

Powrót na górę strony