Śródmiejscy policjanci z profilaktyką wśród młodzieży
Dzielnicowi oraz policjanci na co dzień zajmujący się profilaktyką społeczną z komisariatu na bydgoskim Śródmieściu przez cały czas prowadzą zajęcia profilaktyczne dotyczące przemocy i związanej z nią procedury "Niebieskiej karty", odpowiedzialności karnej osób nieletnich oraz negatywnych skutków zażywania środków wpływających na świadomość człowieka.
Śródmiejscy policjanci - dzielnicowy sierż. szt. Mariusz Sieńko wraz z policjantką Ogniwa Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii sierż. szt. Małgorzatą Tworek - Haraszkiewicz odwiedzili uczniów Zespołu Szkół Gastronomicznych im. Jarosława Iwaszkiewicza w Bydgoszczy. Głównym tematem spotkania były zagadnienia związane ze zjawiskiem "Przemocy domowej".
Mundurowi wyjaśnili formułę przemocy oraz procedurę "Niebieskiej karty". Opowiedzieli o procesie i skutkach tego przestępstwa oraz trudnościach z jakimi spotyka się ofiara wychodząca z procesu przemocy. Młodzież wysłuchała prelekcji, a następnie wzięła udział w dyskusji na temat możliwości udzielania pomocy ofiarom, którymi są kobiety, mężczyźni, dzieci, osoby chore i nieporadne życiowo, bez względu na wiek, status materialny i społeczny.
Również w Liceum Ogólnokształcącym nr 6 w Bydgoszczy, odbyło się spotkanie z asp. Iwoną Zygmunt z Ogniwa Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii KP Bydgoszcz-Śródmieście, na którym młodzież miała okazję wysłuchać prelekcji o skutkach prawnych kierowania pojazdami pod wpływem środków zmieniających świadomość. Stan postrzegania rzeczywistości przez osobę będącą w stanie nietrzeźwości przybliżyły młodzieży wykorzystane w spotkaniu alkogogle, dzięki którym młodzi ludzie przekonali się jak poważne zakłócenia w funkcjonowaniu człowieka powoduje alkohol.
Natomiast z młodzieżą z Gimnazjum w Żołędowie spotkały się sierż. sztab. Małgorzata Tworek - Haraszkiewicz i Magdalena Daniel z Ogniwa Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii Komisariatu Bydgoszcz Śródmieście. Przeprowadziły z gimnazjalistami zajęcia na temat odpowiedzialności karnej osób nieletnich. W trakcie spotkania młodzież z zainteresowaniem słuchała i weryfikowała posiadane informacje na tematy dotyczące swojej odpowiedzialności w świetle prawa. Uczniowie podzielili się z prowadzącymi swoimi doświadczeniami i sytuacjami, z którymi spotykają się w codziennym życiu w obrębie powyższego zagadnienia.