Policjant i grono pedagogiczne na rzecz uczniów
Policjant z bydgoskich Wyżyn, na co dzień zajmujący się problematyką nieletnich, spotkał się z gronem pedagogicznym Szkoły Podstawowej nr 38 w Bydgoszczy. Głównymi aspektami poruszonymi przez niego były procedury postępowania nauczycieli oraz metody współpracy szkół z Policją w kwestiach nieletnich zagrożonych przestępczością i demoralizacją.
Wczoraj (09.05.2017) sierż. szt. Grzegorz Krzyżanowski z Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii komisariatu na bydgoskich Wyżynach gościł w Szkole Podstawowej nr 38 im. Zdobywców Wału Pomorskiego przy ul. Węgierskiej 11 w Bydgoszczy. Na radzie pedagogicznej grona pedagogicznego szkoły zaprezentował procedury postępowania nauczycieli oraz metody współpracy szkół z Policją w sytuacjach zagrożenia dzieci i młodzieży przestępczością i demoralizacją.
Policjant wyjaśnił zgromadzonym pojęcia demoralizacji oraz czynu karalnego. Ponadto szczegółowo omówił algorytm postępowania nauczycieli wobec ucznia - sprawcy czynu karalnego oraz w momencie, gdy uczeń stał się ofiarą czynu zabronionego. Sierż. szt. Grzegorz Krzyżanowski nie pominął również kwestii uzyskania informacji przez nauczycieli o tym, że uczeń przejawia zachowania świadczące o jego demoralizacji. Dodatkowo wskazał również sposób zachowania pedagogów w przypadku podejrzenia, że uczeń na terenie szkoły znajduje się pod wpływem środków odurzających bądź alkoholu, jest w posiadaniu substancji odurzających lub gdy nauczyciel ujawni taką substancję na terenie szkoły.
Wszyscy zebrani otrzymali specjalnie przygotowaną broszurę na ten temat przez Zespół Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii KP Bydgoszcz - Wyżyny.