Wiadomości

Areszt za kradzież rozbójniczą

Data publikacji 28.12.2017

Policjanci z bydgoskiego Śródmieścia zatrzymali 26-latka podejrzanego o kradzież rozbójniczą. Mężczyzna ukradł w sklepie słodycze warte blisko 300 złotych. Uciekając z łupem zaatakował ekspedientkę. Decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące. Przestępstwa tego dokonał w warunkach tzw. recydywy.

Wszystko miało swój początek dwa tygodnie temu w niedzielę (17.12.2017) wieczorem, wówczas do jednego ze sklepów na bydgoskim Śródmieściu wszedł mężczyzna, a następnie ukradł w nim słodycze. Całą sytuację zauważyła ekspedientka. Kobieta wybiegła za sprawcą, aby go zatrzymać. Mężczyzna widząc to, złapał ją i odepchnął na ścianę.

O tym fakcie dowiedzieli się śródmiejscy kryminalni. Zebrane przez nich informacje pozwoliły na wytypowanie podejrzewanego. Był nim znany funkcjonariuszom 26-latek. Mężczyzna ukrywał się przed policjantami. Niemnie jednak, kilka dni później kryminalni namierzyli go na jednej z ulic w centrum miasta. Zaskoczony 26-latek został zatrzymany i dowieziony do policyjnego aresztu.

Śledczy z bydgoskiego Śródmieścia na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili mu zarzut kradzieży rozbójniczej. Jak się okazało, przestępstwa tego dokonał w warunkach tzw. recydywy, za co może mu grozić większa kara.

Mężczyzna został doprowadzony do prokuratora, który po jego przesłuchaniu postanowił wnioskować do sądu o tymczasowy areszt. Natomiast sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował podejrzanego na trzy miesiące.         

Powrót na górę strony